Dziś opowiem Wam, co dały mi 3 lata w organizacji studenckiej i dlaczego nie warto zwlekać  z dołączeniem do jednej z nich. W październiku i listopadzie wiele organizacji studenckich przeprowadza rekrutację – na pewno znajdziecie coś dla siebie.
Co daje Ci organizacja studencka?

Możliwość poznania ludzi, którzy mają taką samą pasję jak Twoja – koledzy z twojego kierunku mogą, ale nie muszą podzielać twoich pasji, zwłaszcza że wybór kierunku to często moda lub kwestia przypadku. Nic nie daje Ci lepszej możliwości do budowania przyjaźni i kontaktów jak organizacja studencka. To w organizacji poznasz ludzi, z którymi możesz realizować najdziwniejsze pomysły i projekty a poza tym świetnie się bawić. Często pozostają oni twoimi przyjaciółmi na lata, a może nawet partnerami życiowymi czy biznesowymi.
36

Rozwój pasji i umiejętności – to brutalna prawda, ale niestety – większość praktycznych umiejętności nie dały mi studia same w sobie, ale działalność w organizacjach studenckich. To tutaj masz szansę sprawdzić się w roli organizatora, stratega, menadżera zespołu, uczyć się na błędach, a co najważniejsze sprawdzić jaka rola w zespole Ci odpowiada. Wolisz zarządzać czy być zarządzanym, pracować w grupie lub osobno? Ponosić odpowiedzialność czy też stać w szeregu z innymi? Wiele życiowych sytuacji ma miejsce w obrębie organizacji i realizacji projektów. To świetny test samego siebie przed rozpoczęciem kariery.

_dsc0577

Świetna forma na spędzanie wolnego czasu – nie oszukujmy się – na studiach ma się więcej czasu i wolności niż było to w czasach szkolnych. Zadbaj o to, by dobrze rozdysponować swoim czasem. Studia to wyjątkowa okazja na zaangażowanie się w działalność społeczną, lepsze poznanie siebie. Oczywiście, możesz przejść studia odklepując zajęcia i zaliczając egzaminy, ale moim zdaniem esencja studiowania to działalność poza (często nudnymi) obowiązkowymi wykładami i ćwiczeniami. A to, czego spróbujesz na studiach, z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

13244037_1701064456826173_648578937511406339_o

Bycie częścią społeczności – organizacje studenckie to nie tylko rozwój pasji. Bardzo często wychodzą one poza mury uczelni i tworzą wydarzenia, które mają realny wpływ na lokalną społeczność. Jest wiele możliwości by pomóc innym ludziom, a jak wiadomo w grupie łatwiej i raźniej. Akcje charytatywne, warsztaty dla dzieci, konkursy ogólnopolskie to tylko kilka z przykładów działań, które możecie podjąć. Możliwości jest mnóstwo, a satysfakcja – bezcenna!

13227755_654072198064337_95131805277361489_o

Jeśli jesteście z Poznania, gorąco zachęcam Was do dołączenia do mojej organizacji  – Studenckiej Agencji Fotograficznej WNPiD UAM.
Właśnie trwa rekrutacja, wystarczy tylko wypełnić formularz aplikacyjny, dostępny tutaj.
Nie przegap swojej szansy na przygodę życia!

Inne wpisy z tej kategorii: